Често зборуваме за куќи од соништа и за начините на кои нашите домови можеме да ги претвориме во една од нив, но понекогаш ќе видиме вила која едноставно е совршена сама по себе и дефинитивно е остварување на нечиј сон …

Savršena vila iz snova u Majamiju

Сместена на премиум локација во Normandy Golf Course Island, со 100 метри приватна плажа, оваа неверојатна модерна вила се наоѓа во Мајами, а скоро беше продадена за 8,5 милиони долари. Ако мислите дека тоа се многу пари за една куќа, веруваме дека ќе се предомислите кога ќе го погледнете нејзиниот ентериер и ќе ги откриете сите нејзини елементи на луксузот од светска класа.

Savršena vila iz snova u Majamiju

Со седум спални соби и купатила, вилата нуди сосема доволно простор, како и заеднички соби, како што е дневната соба со дупла височина и кујната која се карактеризира со бела боја, така што фокусот е фокусиран на погледот низ прозорците.

Инфинити базенот и платформата за сончање во близина на заливот, ја комплетираат  оваа сензационална резиденција која е несомнено една од најдобрите во целиот регион.

Savršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u MajamijuSavršena vila iz snova u Majamiju

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBela Hadid во новата кампања на MICHAEL Michael Kors!
Следна објаваCopenhagen’s Fall 2019 Fashion Show!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР