Отворена од страна на кралицата Елизабета Втора, од неодамна обновена во склоп на Универзитетот во АБердин, Шкотска од Schmidt Hammer Lassen, чудото од библиотека е евидентна во фото-галеријата во прилог. Со површина од 15.500 метри квадратни, овој објект со импресивна стаклена фасада каде може да ги видите речиси сите 250.000 книги и ракописи. Прилично воодушевувачки – пружа магичен момент во срцето на реалноста!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКој си ти навистина?
Следна објаваThe Hobbit | Постери од ликовите
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР