The Hobbit  е триологија базирана врз книгите на JRR Tolkien, во режија на Peter Jackson. На голема радост на фановите премиерата е се поблиску, па така првиот дел „Тhe Hobbit: An Unexpected Journey“ ќе пристигне во кино салите на 14 декември, а наредните два дела од филмот ќе ги очекуваме во текот на следните две години. Се работи за авантурите на Билбо Багинс и загубеното кралство на џуџињата, Еребор, кое сега е завземено од змејот Шмауг. Што се однесува до актерската екипа повторно ќе  гледаме голем дел од  ликовите на култниот Господар на прстените, а во главната улога на Билбо Багинс ќе се најде британскиот актер Мартин Фримен. Во продолжение погледнете ги постерите од ликовите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАбердин библиотека
Следна објаваАнатомија на ефективен неред | Fabio Meschini
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР