автори Објавено од Елена Тарчуговска

Елена Тарчуговска

127 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.
video

Movie 43 | Хумор за сечиј вкус

„Политички некоректен“, сексуално шокантен и едноставно пресмешен. Најавен како урнебесна комедија, со феноменална актерска екипа филм 43  вовлекува во испреплетени  приказни кои морате да...
video

Разбудете го детето во вас!

Кога бевме деца се беше возможно. Можевме да бидеме Бетмен, да летаме на метла, да се качуваме по дрвја без да знаеме  дека можеби...
video

Lincoln | Историска драма во режија на Spielberg

Lincoln  е историска драма за последни месеци од животот  на 16-тиот претсетател на САД.  Нацијата  е поделена од војна и промени, а  Линколн непрекинато...
video

15 најубави божиќни песни

На интернет  каналите  можете да најдете многу интересни листи со селекции на  најдобрите Божиќни песни на сите времиња, но иако истите вклучуваат  повеќе субјективни...
video

Oктоподи | Љубов од длабочините

Оktapodi  е една од најинтересните комични  љубовни приказни раскажани во само две ипол минути.  Се работи за два многу заљубени октоподи кои меѓусебно си помагаат,...

Направи сам | Eлка од книги

За денешниот направи сам проект, не ви се потребни многу живци и време. Доволно е да ви се допадне идејава, да ги наредните книгите...
video

Man of Steel | Како Кларк станува Супермен?

Кларк Кент  бил посвоен како дете од страна на Џонатан и Марта Кент, откако бил пренесен на Земјата поради умирањето  на планетата Криптон. Чувствувајќи...
video

Величествена музика на инструменти изработени од отпад

Ова е видео кое што мора да го погледнете и кое несомнено ќе ве разнежни и мотивира. Се работи за сиромашни  деца од Парагвај...
video

Историјата на GIF

Омилениот Интернет фајл формат го прослави својот 25 роденден, задржувајќи ја и зголемувајќи ја почитуваноста од година во година.  GIF – како акроним од...
video

Oblivion | Најновото со Том Круз

Дејствијата се одвиваат далеку во иднината, а планетата  веќе сосема го има изменето својот изглед. Tom Cruise влегува во авантура да го спаси човештвото,...
video

FAKE | Забна интервенција

Во светот на  Murille Giusti имате можност да погледнете забна интервенција на снимка од панорама. Како што напишал и самиот автор целите не неговиот...

10 најсмешни Божиќни филмови

Сите со душа ги очекуваме новогодишните празници. Некои поради забавите, други поради шмекот на градот, трети за богатите трпези, но има и такви кои...