автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1119 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.
video

Како да украдете коцка чоколадо, а никој да не примети?!

Mariano Tomatis во ова многу интересено видео покажа како да се создаде повеќе чоколадо после одземање на дел од него. Би било одлично доколку...
video

Над нашата глава | Frederic Vercammen

Прекрасно timelapse видео, кое од Белгија пристигна во сандачето на Дивиан Артс, и едноставно моравме да го споделиме со Вас. Снимено е со ...

Документарниот филм “СТРАВОТ” премиерно во Cineplexx

Дали го препознавате чувството дека меѓу илјадници луѓе се чувствувате како да сте сами? Како да сте набљудувач на сопствениот живот и се гледате...
video

Ексклузивно за Дивиан Артс со Коста Петров

Весна Петрушевска, Тони Зен, Јелена Јованова, Тања Кокев, Винка Саздова, Магдалена Ѓоргиева и Трајче Стојанов се главните протагонисти во новиот документарен филм “СТРАВОТ” кој...

7.Вино-Скоп | Фестивал во чест на виното 2013

Вино-Скоп, местото каде што секоја есен уживаме во доброто вино и музиката, онаму каде се случуваат урбаните приказни во градот,кои долго се прераскажуваат, баш...

2.Скопје Креатива | Фестивал за креативни индустрии 2013

Второто издание на фестивалот на креативни индустрии „Скопје креатива“ кое ќе се одржи од 10 до 12 октомври ќе го одбележат низа ексклузивни настапи...

Гостување на Мартин Робертс | Осми Моден Викенд Скопје

Како дел од осмото издание на Моден Викенд Скопје организаторите најавуваат бизнис проект кој ќе вклучува предавање од светски признатиот Мартин Робертс, професионалец со...

Правила за однесување во бар

  Ако девојка ве почести со пијалок, тоа значи дека и се допаѓате. Ако некој се понуди да ве почести пијалок не нарачувајте нешто повеќе од...

СТРАВОТ – нова книга на Коста Петров

СТРАВОТ - нова книга на Коста Петров  Битката на Вашиот вистински живот!    Наскоро во продажба новата книга на Коста Петров, „Стравот“ која е тематско продолжение на...

Часовник Black & White | Vadim Kibardin

Дигитален часовник со минималистички дизајн : само бројки - само тоа е потребно, и се разбира точно време. Повеќе од независен gadget, Black &...

iTypewriter | Вистински крст помеѓу старата и новата технологија

iTypewriter е вистински крст помеѓу старата и новата технологија. iPad хибрид машината е креирана од независен индустриски дизајнер, а уредот им овозможува на iPad корисниците...

Пенкало-скенер на бои | Јinsu Рark

Корејскиот дизајнер Јinsu Рark излегува на техно-пазарот со концепт на пенкало кој ја усвојува функцијата на „eyedropper“ на Фотошоп. Имено, во реалниот живот -...