автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1119 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Таинствената водена убавица | Венеција

Мал вовед за прекрасениот град Венеција... Изграден на 118 мали острови во устието на реката Бренте во венецијанскиот залив. Позната е и како „град на каналите“. Повеќе од...

Фото на денот | Подготвени за зима..

На нашата покана да ни испратите Ваши креативни дела, пристигна оваа фотографија на Анита Палческа, каде се среќаваме во прво лице со првите подготовки...

Повик за учество на „Мое Скопје“

Младински образовен форум, Радио МОФ и Скопско лето ве покануваат да бидете дел од „Мое Скопје“ – целовечерен настан проследен со неколку изложби и...

Ramon Bruin | Само реалноста е вештачка

Овој цртеж е еден од ние кој може да ве направи познати насекаде. Дело е на познатиот холандски уметник Ramon Bruin, 31 - годишен талентиран...
video

Најубавиот град во Јужна Америка: Рио де Жанеиро

Рио де Женеиро, често нарекуван и само Рио втор по големина град во Бразил и 3. метропола во Јужна Америка, достигнувајќи максимални 6.3 милиони жители во внатрешноста на градот. Градот...

Најпожелните Дизни ергени

Речиси и не постои девојче од генерациите кои пораснаа со Дизни анимираните филмови, што не било заљубено во некој од овие фиктивни цртани ликови....

Фото на ден | Релаксирано

Замислете кога вака би се одмарале секој ден после работа, пријатно нели?! :)  

Концепт – на тераса

Концепт - работа на тераса. Концепт - појадок на тераса. Концепт - кафе на тераса. Совршен копцепт на денот, зар не? Уживајте во убавото време!
video

Кога мажите би користеле шампон за жени

Што се случува кога го користите шампонот на вашата девојка? Погледнeте во новата реклама на Dove! https://www.youtube.com/watch?v=yclM-IPP52w

Кучињата како познатите

Каков тип на куче би биле познатите? Bob Marley. Blues Brothers - филмски ликови од истоимениот филм. Spok - лик од серискиот филм Star Track. Andy Warhol - познат...

Фото на денот | Лет

Cheap Flight By Harris Rinaldi: Прекрасна фотографија која ве остава со длабока мисла...

Прв проект на Foster + Partners во Латинска Америка

Foster + Partners го завршија својот прв проект во Латинска Америка, со отворањето на "Faena Алеф Residences" во Буенос Аирес, Аргентина, како дел од реинвенција на...