iTypewriter е вистински крст помеѓу старата и новата технологија. iPad хибрид машината е креирана од независен индустриски дизајнер, а уредот им овозможува на iPad корисниците да напишат текст документи, без притоа да го допираат екранот, оставајќи отпечатоци или непотребни дамки. Бидејќи…

постои и по-кул варијанта!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈас, Мона Лиза – Џин Калогридис
Следна објаваМлади Креативци | Анита Несторовска
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР