Овој цртеж е еден од ние кој може да ве направи познати насекаде. Дело е на познатиот холандски уметник Ramon Bruin, 31 – годишен талентиран слободен уметник, кој дипломирал на Airbrush Аcademy во Холандија. Покрај големата страст за “airbrush” техниката, тој исто така чувствува страст кон боите. Со искуство во различни техники и повеќе материјали, како акрил, водени бои, јаглен, пенкала, моливи и графит, создава уникатни уметнички дела со несекојдневна визија.

Рамон Бруин е секогаш оној кој самиот ги поместува своите граници. Употребата на повеќе стилови и техники кај него резултира со широка варијација во уметноста, од модерен експресионизам до “kick-ass airbrush” дизајни, и од “photorealism” до “3d” оптичка илузија на цртежи. Со големо око за детали и остра употреба на бои, Рамон може да се справи со било кој дизајн.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКорисни билборди
Следна објаваКатче за читање во домот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР