Дигитален часовник со минималистички дизајн : само бројки – само тоа е потребно, и се разбира точно време. Повеќе од независен gadget, Black & White часовникот е изум кој дефинитвно ќе ги насочи погледите на сите во просторијата. Уникатниот дизајн донесува четири индивидуални броеви кои можат да бидат поставени на различни површини. Секоја бројка автономно се напојува и e со независна контрола, a може да биде фиксирана за било каква површина. Светлосниот сензор во часовникот ги бои бројките во бело во темнина (во текот на ноќта) и црни во текот на денот. Дизајнот е на Vadim Kibardin, а големината на една фигура е 60 mm x 110 mm x 10mm.

remote_image_1332768558.big

wall-digital-led-clock2

wall-digital-led-clock6-550x324

150312_white_n_white_clock_1

home

DB_blog-100112-02_grande

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБездомници од LA | Michael Pharaoh
Следна објаваСлучајни кинески „хипстери“
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР