Речиси и не постои девојче од генерациите кои пораснаа со Дизни анимираните филмови, што не било заљубено во некој од овие фиктивни цртани ликови. Сосема оправдано – секој од овие мажи е романтичен, мил, шармантен, храбар и повеќето од нив се со кралско потекло. Инспирирани од ова, направивме листа на најпожелните Дизни принцови од омилените анимирани филмови од нашето детство, земајќи ги во предвид изгледот и нивните карактерни доблести и мани. Дами, имате ли свој фаворит?

10. Принцот освојувач  ( Џон Смит – “Покахонтас”)

tumblr_m4won3150k1qfr6m6

9. Принцот на бел коњ ( Фердинанд – “Снежана и седумте џуџиња”)

tumblr_mh5z2s1UyW1rjh9sho1_500

8. Принцот шармантен ( Принц Шармантен – “Пепелашка”)

tumblr_lxibwyPV3I1qc0mpuo1_500

7. Принцот херој ( Филип – “Заспаната убавица” )

tumblr_m1dwqaoazt1r9uhxko1_500

6. Принцот воин ( Ли Шанг – “Мулан”)

мулан

5. Принцот нежен ( Адам – “Убавицата и Ѕверот”)

tumblr_ml75t5sDkh1rdvztso1_500

4. Принцот скитник ( Флин Рајдер – “Златокоса”)

tumblr_m5hm1lXW9X1rr9ksh

3. Принцот божествен ( Херкулес – “Херкулес”)

tumblr_mi16w8uxjJ1raw99to1_500

2. Принцот авантурист  ( Аладин – “Аладин”)

tumblr_loph79qNAe1qm7gbro1_500

1. Принцот романтичен ( Ерик  – ”Ариел”)

ariel-eric-gif-kiss-the-girl-prince-eric-Favim.com-293957

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Еден фустан, една жена, еден свет“ | Jeff Salvage
Следна објаваЦветен дом на 4 девојки
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР