Корејскиот дизајнер Јinsu Рark излегува на техно-пазарот со концепт на пенкало кој ја усвојува функцијата на „eyedropper“ на Фотошоп. Имено, во реалниот живот – оваа алатка која бира бои овозможува боите од Вашата непосредна околина да бидат скенирани и веднаш пренесени на хартија. Дали ќе ги користите за цртање, реклами или за своја душа; сензорот ќе ја детектира избраната боја и веднаш ќе ја пренесе до кетриџот (внатре во пенкалото) за да ги измеша нијансите на мастило и да ја создаде посакуваната боја.

1

2

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Четири генерации
Следна објаваКнижевно сеќавање на Јапонија| Guy Laramee
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР