Вино-Скоп, местото каде што секоја есен уживаме во доброто вино и музиката, онаму каде се случуваат урбаните приказни во градот,кои долго се прераскажуваат, баш таму каде што љубовта и среќата го исполнуваат духот на метрополата.

Традицијата се негува и гае, по седми пат во Скопје ќе се одржи реномираниот вински фестивал Вино-Скоп. Од 16ти до 20ти октомври подгответе се за петдневно будење на сите ваши сетила. Вкусете ги најдобрите македонски вина, придружени со деликатесна храна и добра музичка програма во кои со сигурност ќе уживате.

Велат дека во виното е вистината, а вистината е една, следуваат пет дена на прослава со пијалокот на боговите, различни вкусови, различни бои и мириси испреплетени со традицијата на убавото македонско вино, храна и музика.

Не пропуштајте, украдете по некој миг, вкусете добро вино и продолжете ја традицијата.

СРЕДА:
• Monsieur Doumani (19:00 – 20:30)
• Драган Мијалковски (20:30 – 22:00)
• Mayor Mr. Trajanovski (22:00)
• Бојана Атанасовска (22:10 – 23:30)
• Бени и Нон Стоп (23:30 – 01:00)

ЧЕТВРТОК
• Чалгии Раим (13:00-16:00)
• Monsieur Doumani (18:00 – 20:00)
• Клапа ИСКОН (20:00 – 21:30)
• Cross Road Bluese Band (21:30 – 23:00)
• Владимир Четкар (23:00 – 01:00)

ПЕТОК
• Тамбураши ( 13:00 – 14:30)
• Резидент диџеј Тина (14:30 – 16:00)
• Monsieur Doumani (18:00 – 20:00)
• Клапа ИСКОН (20:00 – 21:30)
• Наум Петрески (21:30 – 22:00)
• Тумбао Салса (22:00 – 23:30)
• Иван Иванов (23:30 – 02:00)

САБОТА
• Monsieur Doumani (13:00 – 14:30)
• Skaddia World Music (14:30 – 16:30)
• Јаков Дренковски (18:00 – 20:00)
• Селимова – Желчевски (20:00-21:30)
• The Code (21:30 – 22:00)
• Sarah Mace (22:00 – 23:30)
• Диџеј Славе (23:30 – 02:00)

НЕДЕЛА
• ОТ Бенд (13:00 – 14:30)
• Monsieur Doumani (14:30 – 16:00)
• Skaddia World Music (18:00 – 20:00)
• Ајдаред (20:00 – 21:30)
• Кристина Арнаудова (21:30 – 23:00)
• Суперхикс (23:00 – 01:00)
divianarts.com медумски партнер на Вино Скоп 2013

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрашањата се непотребни
Следна објаваPull & Bear | есен/зима ’13/’14
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР