Прекрасно timelapse видео, кое од Белгија пристигна во сандачето на Дивиан Артс, и едноставно моравме да го споделиме со Вас. Снимено е со Canon 7D, обработено со Adobe Light Room, LR Timelapse 2.0  и Final cut Pro X, а како музичка подлога искористена е темата “Long Time” од Bignic. Видеото е со симболичен наслов ”Over our head”, а што навистина се крие таму – над нашите глави, останува да дознаете откако ќе го погледнете видеото.

Драг Frederic Vercammen, ти благодариме за видеото!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпортисти во секојдневни моменти | Jordan Matter
Следна објаваДизни универзитет
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР