Претставата ,,Огнени Јазици” жанровски е определена како трагикомедија, во која преку голем број ликови и различни ситуации се раскажува за животниот напор на светите браќа, да се разбере светот без разлика дали е на кирилица или на латиница.

Во „Огнени јазици“ игра одлична актерска екипа: Драган Спасов-Дац, Благој Веселинов, Сања Арсовска, Билјана Драгичевиќ-Пројковска, Диме Илиев, Игор Ангелов, Зоран Љутков и Соња Стамболџиоска. Музиката е на Златко Ориѓански, костимите на Ивана Кнез, сценографијата на Игор Тошевски, додека анимацијата ја направи Денис Сарагиновски. Автор – Горан Стефановски и Режија Слободан Унковски.

Заради огромниот интерес на публиката за претставата Драмскиот театар овозможи дополнителен термин за прикажување на истата, во недела на 10.11.2013 год. со почеток во 20.00 часот.

Се гледаме таму!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо новиот стан на Дру Баримор
Следна објаваОд природата на карактерот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР