• Ако девојка ве почести со пијалок, тоа значи дека и се допаѓате.
 • Ако некој се понуди да ве почести пијалок не нарачувајте нешто повеќе од тоа што моментално го пиете.
 • Секогаш имајте отворач за вино во вашиот дом.
 • Доколку немате отоворач за вино во вашиот дом, притиснете ја тапата надоле во шишето со пенкало.
 • Ако испиете макар и само еден женски пијалок на јавно место, секогаш ќе бидете познат како човек кој пие женски пијалоци.
 • Нашите родители биле подобри консументи на алкохол отколку што сме ние.
 • Никогаш не разговарaјте со некого во тоалет доколку не ја правите истата работа – уринирате, чекате во ред или си ги миете рацете.
 • Девојките се дружат, се шминкаат и имааат долги разговори во тоалет. Мажите не го прават тоа.
 • После шестата пијачка, не се погледнувајте себеси во огледало. Тоа ќе ја разниша вашата самодоверба.
 • Дозволено е да викате „woo-hoo“ само ако пиете „на екс“ со четири или повеќе луѓе.
 • Ако во локалот има ди џеј, можете да побарате да ви пушти само една песна во текот на ноќта. Ако не ви ја пушти песната за половина час не му приоѓајте повторно. Ако ви ја пушти песната, пак не му приоѓајте повтoрно.
 • Научете да правите ружа од салфета. Ќе се изненадите колку добро тоа оди.
 • Ако не можете да си дозволите да оставите бакшиш, не одете во бар. Купете си пијалок од продавница.
 • Ако на некого му должите малку пари, можете да му ги вратите во пиво.
 • Никогаш немојте да се жалите за квалитетот или марката на бесплатниот пијалок.

Поздрав, се гледаме вечер во барот!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПариска улична мода
Следна објаваПоткровје со микс на стилови
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР