Во близина на Сараево, има едно младо девојче коe има само 13 години и вели дека најмногу се пронаоѓа во поп музиката, но дека тоа не ја спречува да пее песни и од другите жанрови. Нејзиното име е Илма Карахмет.

13 годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“

Додека Илма пееше судиите викаа „браво, браво“, а откако заврши ѝ рекоа дека дотогаш не слушнале глас како нејзиниот, особено не од некој на нејзина возраст. Пофалбите не беа доволни, па токму поради тоа сите заедно извикаа „ДА“.

 Погледнете го настапот на Илма …

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tj4yN8XNBh4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКантри куќа за одмор
Следна објаваLouis Vuitton | Модни додатоци есен/зима ’13/’14
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР