автори Објавено од Александар Крајчески

Александар Крајчески

584 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

Bottled Walkman | МP3 плеерот кој дише под вода

За привлекувањето на аматерите и професионалците во пливањето, Sony и нивната маркетинг агенција, DraftFCB доведоа сосема свеж уред на пазарот, Bottled Walkman. Овој водоотпорен MP3 плеер се продава...

Архитектонски илустрации на добро-познатите филмови

Целосно почитувајќи го стилот, не скршнувајќи ни малку од кодираните препознатливи бои на оригиналите, шпанскиот архитект и илустратор Federico Babina, создаде 17 ретро илустрации претставувајќи ги...

Утринска рутина

Дали денот по утрото се познава? Доколку е така, како Вие го започнавте овој мачен Понеделник? Утринската рутина често се смета за луксуз во сегашниве брзи...

Фото на денот | Торнадо од риби

Денешниот избор за Фото на денот е фотографијата од Octavio Aburto, чија долгогодишна работа ја посветил на океанските длабочини. Фотографијата е наречена Fish Tornado, и е направена...

Неодолив француски музички репертоар

Убавината на Франција, покрај во виното, љубовта, сирењето, сликарството, архитектурата... извира и од прекрасната опуштена мелодија. Ви ја предлaгаме следната плеј-листа за максимално уживање...

10 љубовни филмови за престојниот викенд

Можете деновиве да чуете различни ставови за денешниот празник. Некои го слават денот на љубовта, некои денот на виното, некои ја комбинираат љубовта со...

Малите змејови

Draco Volans е дефинитивно најинтересниот гуштер на планетата. Познат како летечки змеј, ова мило пријателче ги населува шумите од Филипините до Малезија и Индонезија. Тие се...

Пензионерите како филмски ѕвезди

Станарите од пензионерските домови во Есен, Милхајм и други градови од Германија, му докажаа на светот дека забавувањето нема апсолутно никаква врска со годините....

Магијата на ледените инструменти

Сезонскиот мраз во снежната Лапонија во преубавата Шведска е идеален предизвик за креација на музички инструменти. Склуптурот Tim Linhart изработи виолина, виола, чело, контрабас, банџо,...

Каде да се слави Валентин?

Февруари е несомено месец на љубовта. Еуфоријата околу подароците, изненадувањата, смислувањето на поетски мали композиции, како и слатки чоколадни бомбониери во облик на срце...

Тајниот живот на еден контрабас

Запознајте се со Contrabajo Mueble Bar-от, единствениот контрабас кој секогаш утешува со добра чаша виски. Изделкан од префинето дрво, 170 центиметри висок и 65...

Фото на денот | Environmental Survivor

Денешниот избор за фотографија на денот е ,,Environmental Survivor” од Филис Ајруш. Таа ја објаснува својата фотографија преку три целини: цветот кој ја претставува самата...