За привлекувањето на аматерите и професионалците во пливањето, Sony и нивната маркетинг агенција, DraftFCB доведоа сосема свеж уред на пазарот, Bottled Walkman. Овој водоотпорен MP3 плеер се продава во шише наполнето со вода и е огромна атракција во последниот период.

Sony најде начин како успешно и брзо да ги продава овие плеери, поставувајќи ги во vending-апарати кај спортските базени и фитнес клубовите.

bottled walkman 2 IIHIH

bottled walkman 4 IIHIH

bottled-walkman-sony-designboom012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХартијата како медиум | Li Hongbo
Следна објаваStradivarius | пролет/лето ’14
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР