Целосно почитувајќи го стилот, не скршнувајќи ни малку од кодираните препознатливи бои на оригиналите, шпанскиот архитект и илустратор Federico Babina, создаде 17 ретро илустрации претставувајќи ги поединечно типичните познати сценски места во филмовите користејќи ги добро различните ентериери. На постерите се претставени филмовите како Barefoot in the park, Star Wars, The End of Violence, Modern Times, The Party, All about my mother, Breakfast at Tiffany’s…

Во продолжение следат некои од нив…

frederico-babina-archiset-2014-05

Archiset-illustrated-film-sets-by-Federico-Babina-_dezeen_ss_6

Archiset-illustrated-film-sets-by-Federico-Babina-_dezeen_ss_5 3026092-slide-archiset-7

52f93193e8e44ef35c000026_archiset-de-federico-babina-un-tributo-al-dise-o-interior-de-los-cl-sicos-del-cine_clockwork_orange

01_the shining

01_the shining

tumblr_n0t7xaTHXX1rse1ipo3_1280

01_the-shining-01_905

012_the-party-01_905

frederico-babina-archiset-2014-17

frederico-babina-archiset-2014-15

frederico-babina-archiset-2014-13

frederico-babina-archiset-2014-09

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативна кампања | Book Buddies
Следна објаваТрендови од Њујоршката модна недела
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР