1

Можете деновиве да чуете различни ставови за денешниот празник. Некои го слават денот на љубовта, некои денот на виното, некои ја комбинираат љубовта со виното, додека некои не се фанови ни на едниот ни на другиот. Ваше е единствено да не се грижите, добро да се релаксирате и да го резервирате престојниот викенд за некој добар филм.

Следната листа, од десет филмови, е направена за безнадежните романтичари:

На десетото место ни доаѓа никој друг, освен добриот стар Чаплин и слепата девојка која продава цвеќиња. Приказната е слатка, едноставна и романтична.

10. City Lights

city-lights

Деветото место го зазема една пореалистична љубовна приказна која ја напушта типичната лажна совршеност во врските. Се работи за две личности кои не се целосно компитабилни, но сепак наоѓаат компромис и разбирање.

9. Say Anything…

Say-Anything_199

 Осмото, седмото и шестото место одат кај 18 годишната триологија на Richard Linklater.

8-6. Before Sunrise/ Before Sunset/ Before Midnight

before_sunrise_1995_852x480_122917

 Петтото место оди кај една тивка, тајна афера, но со изненадувачки голема љубов.

5. In the Mood for Love

in_the_mood_for_love (1)

 На четвртото место доаѓа познатата приказна од еден од романите на Николас Спаркс.

4. The Notebook

2004-the-notebook-003

 Третото место заслужно оди кај еден познат класик.

3. Casablanca

Image: FILE PHOTO: 70 Years Since The Casablanca World Premiere Casablanca

 Второто место оди кај посовремена приказна од 21виот век.

2. Eternal Sunshine of the Spotless Mind

258

Како најромантичен филм на нашава листа се издвојува една преубава љубовна бајка, која дефинитивно ќе го обележи денешниот празник.

1. The Princess Bride

princessbride

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајслатките фотографии за Денот на вљубените
Следна објаваСреќен св. Валентин | Glen Coco
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР