Real Bodies Unite

Модната индустрија од секогаш е критикувана за користењето на преслаби модели, како во рекламните кампањи, така и на модните ревии, игнорирајќи ги просечните жени. Во...
video

Чудо на природата | Плитвички езера, Хрватска

Во срцето на забранетите шуми на планината Динара - на местото кое е означено како "Ѓаволска градина" на старите мапи, се наоѓа една магична...

Направи сам | Креативни идеи за виткање подароци

Изненадете ги вашите најблиски со уникатно завиткани подароци користејќи копчиња, украсни ленти и врвки или неколку слоја кошнички за колачиња направени во форма на...

Парада

Контроверзниот српски филм „Парада“ пристигна и во нашите кина. Комедија во режија на Срѓан Драгојевиќ, во кој главните улоги ги толкуваат Никола Којо, Милош...

Исполнета Божиќна желба

Видеото во продолжение е уште еден доказ дека најдобрите подароци и желби што можеме да ги посакаме, едноставно немаат цена. Единствената желба на ова...

Илустрации за вљубени бубалици

Нека не ве залажува насловот дека ќе гледате нешто помалку досадно, проследете ги овие илустрации направени со многу љубов, полни со харизма и со...

За добра ноќ

Уште едно позитивно изненадување за оние кои се бесрамно вљубени во сите жанрови на книги: постелнина која илустрира отворена книга, црно-бел пејсаж на две...

Сексот продава

Не е некоја новост дека каде и да ставите секс и еротика во промоција на вашиот бизнис, автоматски е најуспешен и најпродаван. Еве избор...

Џиновската стаза (Ирска)

Џиновската стаза е формриана пред околу 60 милиони години, кога масивна вулканска ерупција исфрлила огромна количина стопени карпи од магма (растопена материја од карпи...

Crush Hour | Скриена камера

Веруваме дека сте гледале многу скриени камери досега и веројатно сметате дека веќе не се интересни. Со ова видео дефинитивно ќе Ве разубедиме. Мора...

Најдобрите реклами за 2011 година

Divian Arts ви ги претставува најдобрите реклами за 2011 година. Се надеваме дека ќе ви се допадне нашиот избор. Уживајте.  

Кујна за ,,добар” апетит!

Sentient Kitchen или Сетилна кујна е една доста интересна и сложена серија на производи за во кујна кои на прв поглед делуваат прилично непријатни...