КАКО МОЖЕШЕ?

Како малечко кученце те забавував со своите лудории и те засмејував. Ме сметаше за свое дете и покрај неколкуте изџвакани кондури и униптени перници,...

Сонот на сите креативни професионалци

Wacom го претстави Cintiq 24HD, интерактивна табла која нуди иновативно ниво на контрола, удобност и продуктивност со дисплеј кој има одлични перформанси и ергономска удобност.   Cintiq 24HD е дизајниран да ги задоволи барањата на сите дизајнери, илустратори, аниматори, видео уредници и...

Рекламните постери на Coca Cola од почеток до денес

Погледнете ја оваа извонредна колекција на рекламни постери од самите почетоци на создавање на брендот Coca Cola, па се до денешен ден. Многу бои,...

Хотел Катикиес ( Санторини )

Хотел Катикиес е еден од најдобрите луксузни хотели сместен на островот Санторини. Катикиес доби нов модерен ентериер, собите се делови од пештера уредени целосно во бела нијанса. Многу...

Минијатурна нееднаквост | Christopher Boffoli

Серијата фотографии со наслов "Disparity", односно нееднаквост, се дело на американскиот уметник, режисер и писател Christopher Boffoli, кој за оваа цел прави интересни поставки на...

Дождливиот град – Манчестер (Англија)

Манчестер или "Дождливиот град" се наоѓа во северо - западниот дел на Англија и брои околу половина милион жители. Овој шармантен, англиски град долго...

Фото на денот | Замрзнати меури

Оваа фотографија е направена на Карпестите Планини во Канада. Температурата е 30 степени под нулата, замрзнатите меури се всушност гас кој се ослободува од...

Познати актери како руски генерали

Англискиот уметник кој сликал портрети, George Dawe, своевремено насликал 329 портрети на руски генерали кои биле активни за време на инвазијата на Наполеон во...

Битката со портокали

Секоја година во деновите пред Fat Tuesday (Масен Вторник - ден пред почетокот на Големиот пост за Велигден. На овој ден луѓето јадат масна...

Најубавата новогодишна честитка

Овој пат, ангелите на Victoria's secret изненадуваат позитивно - без експлицитна музика, без трендовски парчиња долна облека: ни ја честитаат Новата 2012 во секси...

Зомби – портрети од вашите омилени јунаци

Еве како би изгледале јунаците од цртаните филмови и стриповите доколку станат зомби и преминат на мрачната страна. Одлични дела на Andre De Freitas, дизајнер...

Совршена шминка и фризура за новогодишната ноќ

На само два дена пред најлудата ноќ во годината, ви нудиме оригинални предлози за шминка и фризура, со која сигурно нема да останете незабележани....