Кога овој дом би бил парфем, неговите соби би опивале со мирисите на јаболко, јагода и ванила – трите бои кои се есенцијата на овој деликатно уреден простор во кој се вдишува сензуалност и свежина. Некогашната стара и руинирана шпанска градба, денес е совршен дом на четири припаднички на понежниот пол. Комплетно е преуреден од архитектката Gaby Conde, со софистициран, но исклучително функционален дизајн. Во просторот продира многу природна светлина, овозможувајќи пријатен и свеж амбиент, надополнет со светли бои кои доминираат во ентериерот, како нежните нијанси на ванила, праска, крем и бледо сивите детали на ѕидовите, но и белите плафони со романтични орнаменти. Ефектот на разиграност е постигнат со рустикалните парчиња мебел и светилки, дрвените додатоци, деталите во зелени, црвени, розеви и златни тонови, но и внимателно одбраните декорации и украси, давајќи му личен печат со неверојатен шарм и елеганција. Особено впечатлив е цветниот декор, цветните детали и вазни со живо цвеќе поставени буквално во секое катче, а завршувајќи на преубавата живописна градина.

p01

p02

p03

p04

p05

p06

p07

p08

p09

p10

p11

p12

p13

p14

p15

p16

p17

p18

p19

p20

p21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпожелните Дизни ергени
Следна објаваНаправи сам | Украсни велигденски јајца
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ