„Еден фустан, една жена, еден свет“ е проект на Jeff Salvage и неговата жена Jennifer. Тие патуваат илјадници километри за да направат вонвременски фотографии во невестинскиот фустан, да ја меморираат својата меѓусебна љубов и љубов кон патувањето.

Секоја девојка сонува да биде облечена во бело, а благодарение на фотографиите тој момент станува вечност. На различни дестинации, различни култури, временски услови, дури и на кошаркарски терен; девојка во бело, фотографирана од својата посилна половина е прекрасна претстава на љубовта и најубавиот ден во животот на двајца вљубени. Мора да признаеме дека сите фотографии се прекрасни, но наш фаворит е фотографиијата направена во Париз; Ајфеловата кула во комбинација со добро вино – секогаш изгледа совршено.

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДевојки од сладолед – Дороти Кумсон
Следна објаваНајпожелните Дизни ергени
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР