Изработка на класичните мартинки, на нов модерен начин, сепак задржувајќи го препознатливиот стил, е голем предизвик, кој Dr. Martens го прави веќе неколку сезони, ширејќи ја публиката и пазарот. Продолжувајќи ја темата од минатата сезона #FIRSTANDFOREVER, ви ја претставуваме кампањата за колекцијата пролет/лето ’13, во која учествуваат Ash Stymest,  Adwoa Aboah, Todd Taylor и Susannah Ligouri, снимена од Gavin Watson.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо прегратка на шумата | Nelleke Pieters
Следна објаваКреативност низ улиците | Peter Gibson
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР