Понекогаш од дрвјата, не можете да ја видите шумата. А шумата е прекрасна, единствена сама по себе, недопрена од човекот во својата природна форма. Место за уживање, особено во пролет, кога можете да уживате во прошетките. Преку фотографиите, Nelleke Pieters Ви овозможува за момент да се пренесете во прегратката на шумата. Уживајте.

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

19

20

21

22

23

25

26

27

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо потрага по перфекцијата | Стефан Соколовски
Следна објаваDr. Martens | #FIRSTANDFOREVER пролет/лето ’13
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР