Го најавуваме – избор на мажи на годината за 2019 година

Oваа година по втор пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот оваа година ќе се одржи на 27 ноември...

Се отвора изложбата „Бау1хаус“ на берлинскиот фотограф Жан Молитор

Утревечер, со почеток во 20 часот, во Музејот на современа уметност – Скопје ќе биде отворена изложбата „Бау1хаус“ на берлинскиот фотограф Жан Молитор. Изложбата...

Неделна програма во Јавна Соба

На нашата програма во следните денови: 17.12. // 20:00 - Крстана од Америка - Stand-Up Comedy со Ивана Наскова Хуманитарен стенд ап кој има за цел...

По иницијатива на дизајн сцената се изработуваат заштитни маски со визири...

По иницијатива на дизајн сцената, доктори и сопственици на 3D принтери, почнаа да се изработуваат заштитни маски со визири за медицинските работници испринтани на...

Модната компанија Магнетик приреди „Модна фузија“ – настан кој го разбуди...

Вчеравечер, Младинскиот културен центар во Скопје беше збирно место за љубителите на модата, кои имаа прилика да ги проследатексклузивните модни ревии наиталијанските брендови Twinset,...

Самостојната изложба на Сашо Блажес насловена „Високо во ничија земја”во НУ...

? На 25 октомври 2022 година (вторник), во 20 часот, во НУ Национална галерија, во објект Чифте амам ќе биде отворена самостојната изложба на...

Концерт во чест на Сергеј Рахмањинов во Филхармонија (14.6. 2023)

  На 14 јуни по повод 150 годишнината од раѓањето на Сергеј Рахмањинов ќе се реализира концерт во малата сала на Македонска филхармонија. ____________ 📄 Програма на...

Оваа недела Skopje City Mall слави 8 години!

Време е за нова роденденска дружба, шопинг забава, мноооогу награди проследени со  супер атмосфера во Skopje City Mall за нашиот 8ми роденден!  Дојдете и уживајте,...

Неделна програма во Јавна соба (18.01.2016 – 24.01.2016)

МУЗИЧКА ПРОГРАМА / MUSIC PROGRAMME Facebook event link Јавна соба на IMM Cologne со изложбата Young Balkan Designers / Public Room at IMM Cologne with the...

Неделна програма во Јавна Соба

МАРТ МЕСЕЦ НА МЕБЕЛ Купувањето мебел може да биде многу опуштено! Purchasing furniture can be very relaxing! Facebook event link DESIGN RESIDENCY PROGRAMME - DESIGNER TVRDKO BOJIC FOR...

ЛЕТЕН САЕМ НА КНИГА 2016

На сите веб-генератори за новости ќе ја најдете оваа одлична вест за сите љубители на книгата: oд 10 до 22 часот секој ден во...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (17.10 – 23.10)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 17.10 до 23.10.2016 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       19.10.2016...