Почитувани,

Ве известуваме дека СОВРЕМЕНИОТ БАЛЕТСКИ ПЕРФОРМАНС „МЕТАМОРФОЗА“, чија премиера и реприза одлично поминаа во 2018 година во Скопје, повторно ќе биде изведен на 26.10.2019, САБОТА, со почеток во 20:00 ЧАСОТ на големата сцена во НАРОДЕН ТЕАТАР, БИТОЛА.


Kонцепт и кореографија: Ивана Коцевска,
Mузика: Филип Глас, Иван Пенов, пијано
изведба(снимка) : Дино Имери
Костимографија: Милена Атанасова,

Фотографија/постер: Сашо Алушевски,
Тренер за техника на платно: Маја Крстевска

Tанчери: Илијана Данаилов, Христина Наќевска, Мила Ниновска, Ивана Димковска, Меланија Гоцевска, Симона Митовска, Виолета Карајанова, Мартина Димовска, Исидора Краљевска, Мирослав Митрашиновиќ, Валентино Апостоловски,Ендру Кук, Ивана Коцевска.

Продукција: Дирекција за култура и уметност на Скопје

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРед Сафари, нов сингл на Кирил Џајковски, дел од саундракот за филмот „Врба“
Следна објава„ HALLOWEEN“ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР