Четири филмови за Скопје Синема Сити Загревање 2020

На 5 и 6 февруари со почеток од 7 часот во киното на Кинотека на Македонија ќе се организира зимското издание на фестивалот Скопје...

Модна ноќ на невести во Скопје: Македонски блогерки во венчаници од...

Свадбените фантазии на познатата инфлуенсерка Никица Ацева и моделот и блогерка Ангела Ѓоргиева станаа реалност, во пресрет на гламурозниот настан што ќе се одржи...

МЕНАЏМЕНТОТ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ УСПЕШНО ГИ ЕВАКУИРАШЕ СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ

Денешната дојава за подметната направа во просториите на најголемиот затворен трговски центар - Скопје Сити Мол, ги мобилизираше буквално сите вработени, вработените во продажните...

Претставена онлајн платформата „Ново Име”

Имаш помеѓу 16 и 30 години и живееш некаде, било каде на територија на Македонија? Поседуваш талент од областа на науката, културата, уметноста или...

Неделна програма во Јавна Соба

OД КАДЕ ЌЕ РАБОТИТЕ ДЕНЕС? ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС НА ДРУЖЕЊЕ И COWORKING! ОВА Е НАШАТА НЕДЕЛНА ПРОГРАМА: 21.01. // 17:30 Бесплатна работилница за доење со прим. д-р...

Програма во Јавна Соба

Повелете на кафе, ручек, работа, дружење, секој ден! Оваа седмица: 13.01. // 20:00 Вечерва гледаме 7 кратки холандски филмови и гласаме за својот омилен. Facebook event link 17.01. //...

Филмскиот фестивал Скопје Синема Сити му врачи награда за животно дело...

Филмскиот фестивал Скопје Синема Сити му врачи награда за животно дело на познатиот американски композитор Филип Глас, за достигнувања во музиката и филмот. Ова...

А1 Game Fest 2019 ги надмина очекувањата

 A1 Македонија, организаторот на А1 Game Fest 2019, најголемиот е-спорт и гејминг настан за оваа година, со задоволство објавува дека фестивалот на игрите оваа...

Камерна изложба на црногорскиот уметник Џелош Џокај во соработка со Музеј...

На 20 декември (петок), во Националната галерија, објект Мала станица ќе биде отворена изложбата на црногорскиот уметник Џелош Џокај. На отворањето на изложбата ќе...

Неделна програма во Јавна Соба

На нашата програма во следните денови: 17.12. // 20:00 - Крстана од Америка - Stand-Up Comedy со Ивана Наскова Хуманитарен стенд ап кој има за цел...

Новогодишен чоколаден свет во Скопје Сити Мол

Сите деца ќе можат да уживаат во Новогодишниот чоко свет во Скопје Сити Мол од овој викенд па се до 05 јануари 2020, децата....

Уметноста и прекаријатот на просторот / АИКА симпозиум насловен „Ликовната критика...

На 11-ти декември ќе се одржи  годишниот симпозиум на Здружението на ликовни критичари – AICA Македонија, насловен „Ликовната критика денес“,  во Музејот на современа...