Парчиња облека кои секогаш треба да ги купувате во поголема големина!

Време е на шопинг и намалување на цените по продавниците за облека. Исто така, време е за чистење на полиците и обновување на вашата...

Зимски тренд: Топли Панама шапки!

Пронајдена е удобна и пријатна алтернатива на зимските капи. Панама шапката во гардеробата на многу модни блогерки е далеку од својата прва сезона. Но, оваа...

Новогодишна трендовска шминка!

Интересна новогодишна шминка од нежни sвездички до тотално трендовска ... За највеселата ноќ, дозволете си малку гламур и забава и бидете најсајната sвезда во друштвото ...

“Summer romance” – Совршена летна колекција на Mango!

Новата, многу сензуална Mango колекција ни носи белa боја, тантела и рустични парчиња. Mango ја претстави новата колекција за летната сезона наречена "Summer romance". Меѓу новите...

Безвременскиот винтиџ стил на уредување во просторот, повторно актуелен!

Безвременските винтиџ ентериери се инспирација која повторно ги освојува бројните ентузијасти, архитекти и декоратери. Старомоден намештај, неутрални бои и по некое платно од апстрактна...

Новак Ѓоковиќ во новата реклама на Lacoste!

Lacoste ја стави својата иконска поло мајца и крокодилското лого во центарот на вниманието, во својата последна кампања пролет / лето 2019 ... Под слоганот...

15 Прекрасни дизајни на пролетни дизајнерски фустани!

15 ПРЕКРАСНИ ДИЗАЈНИ НА ФУСТАНИ ЗА ПРОЛЕТ /ЛЕТО 2019! Елеганцијата е вечна, а најголемите модни дизајнери тоа добро го знаат. Тоа е најсигурна инвестиција. Денес одбравме...

Во Полска се отвора најдлабокиот базен на светот!

Во центарот на градот Mszczonów во Полска, кој се наоѓа на 40 километри од Варшава, ќе биде отворен најдлабокиот базен во светот. Количината на вода...

Слатка новогодишна декорација на вашата трпеза!

За празниците кои следат, секоја домаќинка се труди да направи интересна новогодишна декорација и магичен амбиент за дружба со најблиските. Покрај новогодишната елка и другите декоративни елементи...

Gucci: Празнична кампања на подароци!

  За кампањата, Гучи ја ангажираше Петра Колинс, која беше задолжена за заживување на празничната визија, а Ле Рои во Торино, беше избраното место за...

`Големата мајка`-најпочитуваниот култ од пероидот на Неолитот

Најреволуционерната етапа од културно-историскиот развој на човештвото започнува со Неолитот(7000-3500 ст.ера).  Најстарите уметнички претстави за култот на мајката која завзема централно место во човековиот...

Неколку причини зошто ја посетите Ирска во зимскиот период!

Скоро секој сака да ја посети Ирска во текот на летото, но ретки се оние кои знаат дека зимскиот одмор во Ирска може да...

Тренд: Црвени и кафени нијанси!

  Ако сакате да изгледате секси и заводливо, особено кога станува збор за вечерниот моден стил, тогаш, судејќи според сегашните модни трендови - треба да играте...

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш! Oд денес започнува голема наградна игра во која сите кои споделуваат слатки задоволства и...

Фустани за пречек на Новата 2019 година!

  Фустаните за пречек на Новата 2019 година се веќе пристигнати во вашите омилени продавници. А како што знаат сите паметни девојки, би требало на...

Јапонско јаболко – пријател на имунитетот!

Јапонското јаболко е слатко есенско-зимско овошје. Бојата може да варира од светло-жолта, портокалова или темноцрвена. Може да се каже дека тoа е вистински извор...