Кожни шорцеви – задолжителни за есенската сезона!

  Со приближувањето на постудени утра и ноќи, крајот на летото бара облека помеѓу две сезони - кожни бермуди и шорцеви се едно од решенијата,...

Мода: Чанти кои ќе ви дадат едноставен шик изглед!

Оригиналните кожни торби во прекрасни нијанси на коњак ви даваат шик изглед. Природни, едноставни и со „автентичен“ допир се состојките што ги прават совршен моден...

Најдобри апликации на Инстаграм за купување на second hand луксузни производи!

  Денес, купувањето second hand, pre-loved луксузни производи или производи од втора рака е сè попопуларно искуство кое е погодно и одржливо. Кој не сака да изгледа...

Парчиња облека кои секогаш треба да ги купувате во поголема големина!

Време е за чистење на полиците и обновување на вашата гардероба за претстојната сезона. За да го направите вашиот шопинг успешен, ви претставуваме 3 парчиња...

Зимски тренд: Топли Панама шапки!

Пронајдена е удобна и пријатна алтернатива на зимските капи. Панама шапката во гардеробата на многу модни блогерки е далеку од својата прва сезона. Но, оваа...

Новогодишна трендовска шминка!

Интересна новогодишна шминка од нежни sвездички до тотално трендовска ... За највеселата ноќ, дозволете си малку гламур и забава и бидете најсајната sвезда во друштвото ...

“Summer romance” – Совршена летна колекција на Mango!

Новата, многу сензуална Mango колекција ни носи белa боја, тантела и рустични парчиња. Mango ја претстави новата колекција за летната сезона наречена "Summer romance". Меѓу новите...

Безвременскиот винтиџ стил на уредување во просторот, повторно актуелен!

Безвременските винтиџ ентериери се инспирација која повторно ги освојува бројните ентузијасти, архитекти и декоратери. Старомоден намештај, неутрални бои и по некое платно од апстрактна...

Новак Ѓоковиќ во новата реклама на Lacoste!

Lacoste ја стави својата иконска поло мајца и крокодилското лого во центарот на вниманието, во својата последна кампања пролет / лето 2019 ... Под слоганот...

15 Прекрасни дизајни на пролетни дизајнерски фустани!

15 ПРЕКРАСНИ ДИЗАЈНИ НА ФУСТАНИ ЗА ПРОЛЕТ /ЛЕТО 2019! Елеганцијата е вечна, а најголемите модни дизајнери тоа добро го знаат. Тоа е најсигурна инвестиција. Денес одбравме...

Во Полска се отвора најдлабокиот базен на светот!

Во центарот на градот Mszczonów во Полска, кој се наоѓа на 40 километри од Варшава, ќе биде отворен најдлабокиот базен во светот. Количината на вода...

Слатка новогодишна декорација на вашата трпеза!

За празниците кои следат, секоја домаќинка се труди да направи интересна новогодишна декорација и магичен амбиент за дружба со најблиските. Покрај новогодишната елка и другите декоративни елементи...