Фенди со фантастична есенска кампања!

Фенди ангажираше водечки модни лица и sвезди во подем за својата кампања есен / зима 2019… Минималистичка позадина со скали претставува дизајн на сцената....
video

Париз низ објективот на една камера

Доживејте ја сета магија на градот на љубовта преку објективот на легендарната камера Pentax 67. Талентираниот французин Maison Carnot е автор на видеото наречено...

10 најчитани книги во светот

Независно дали се вбројувате во категоријата на вечни книго-холичари или повремени уживачи во пишаниот збор, неоспорен е фактот дека секому одвреме-навреме му годи да...

2 во 1 | Mаса и даска за сушење алишта

Tргнувајќи од потребите за нормално функционирање во мал простор, дизајнерите денес се соочени со предизвикот на креирање на корисни предмети со повеќе намени. Таков...

Официјална титула на Принцот Хари и Меган од денес ќе гласи Duke...

Принцот Хари и Меган Маркл денес се подготвуваат за венчавка, која ќе се емитува низ целиот свет. Двојката ќе се венча денес, во историското окужување...

Berluti ни ја открива иднината со својата нова колекција!

Поставувајќи темел на својата работа во брендот Berluti, белгискиот дизајнер Kris Van Assche, инспирација ја најде во префинетата изработка на оваа модна куќа. Поточно, неговата визија...

Adidas Originals | Очила по ваш дизајн

Дизајнирајте свои и уникатни очила од Adidas Originals. На официјалниот сајт одберете од големиот избор ретро и модерни дизајни, откачени и класични стакла и...

Одлични идеи за дизајн на нов мост во Лондон

На натпревар за најдобро идејно решение за изградба на нов мост во Лондон пристигнаа повеќе од 70 иновативни концепти. Мостот за пешаци над реката...

Маслиновото масло во светот на убавината

Во последниве десетина години наголемо се зборува за важноста на маслиновото масло во светот на убавината, но всушност тоа започнало да се користи за...

Бело поткровје со винтиџ детали

Неодоливо бело и романтично, со винтиџ шарм, топол амбиент и лежерна скандинавска нота – вака во неколку зборови може да се опише прекрасниот семеен...
video

Дизајнирајте своја Fendi Baguette торба

Познатата Fendi Baguette, омилената торбичка на Кери Бредшо, сега може да ја добиете во принт и боја по ваша желба. Италијанскиот бренд изработи myBaguette...

Машки тренд | Часовник во боја

Се' е во деталите. Внесете боја во својот изглед со часовник во боја. Низ продавниците има голем избор на часовници. Може и да се...