000

Го нарекуваат ,,белиот остров’’ и ,,островот на ветровите’’, поради куќите со чисто бели фасади и мноштвото ветерници, а едно е сигурно – на мистичниот шарм на Миконос ретко кој може да остане рамнодушен. Како вистински принц на Егејот, се вбројува меѓу најубавите нешта кои можете да ги искусите во Грција, откривајќи ги сите тајни на хедонизмот, видливи или затскриени низ уличките на овој прекрасен остров. Ќе го откриете и неверојатниот бутик-хотел Cavo Tagoo, совршено место за остварување на соништата на секој светски патник. Со автентичната градба инспирирана од традиционалната кикладска архитектура, но и модерните сместувачки капацитети и луксузните услуги, овој мал рај со 5 ѕвездички нуди несекојдневно доживување за сите сетила. Инспиративно уредените соби и фасцинантните глетки од прозорците се нешто на што тешко можете да одолеете, а преубавите тераси и приватните базени ја збогатуваат и онака раскошната понуда. Помеѓу снежната белина на ѕидовите и тиркизната магија на морските бранови, сокриена е вистинска мечта: да заборавите на се’, за комплетно да се препуштите на бајката и уживањето под сончевите зраци. Уживајте!

001

002

003

004

005

Cavo Tagoo 11

Cavo Tagoo 11

008

009

010

011

012

013

014

015

Cavo Tagoo 11

Cavo Tagoo 11

018

019

020

021

022

023

024

025

026

027

028

Cavo Tagoo 11

030

031

032

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCoca Cola | Светски фудбалски куп 2014
Следна објаваХари Потер венчавка | Candice Benjamin
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ