Колекција наречена по старото име на Струга | Ирина Тошева

Објавен е моден едиторијал за новата колекција „Енхалон “ пролет/лето ’15 на познатата македонска модна дизајнерка Ирина Тошева. Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева се...

Магијата на зимата

Зимата е навистина магично годишно време. Време за снег и мраз, време за топло чајче и планина, време за многу часови поминати покрај огнот...

Елеганција и хармонија во 34м2

Иако располага со скромна квадратура, воодушевува со практичноста, комфорот и одличната атмосфера кои многу вешто се спакувани во толку малку квадрати. Покрај тоа, може...

Фенди со фантастична есенска кампања!

Фенди ангажираше водечки модни лица и sвезди во подем за својата кампања есен / зима 2019… Минималистичка позадина со скали претставува дизајн на сцената....

Елегантен стан во Њујорк!

Елегантно уреден стан на Менхетен! Комбинирајќи одбрани дела кои во себе вклучуваат квалитетен дизајн и изработка, овој простор е дефиниран со употреба на природни материјали...

Монохроматски фотографии | Gabriele Croppi

Серија фотографии насловена како „Metaphysics of the Urban Landscapes“, дело на италјанскиот фотограф Gabriele Croppi, која ќе ви се допадне бидејќи го претставува светот...

Прва сауна на тркала!

Постојат неколку работи за кои не сте ни свесни дека ви недостасуваат во животот - една од тие е сауна на тркала. Сауната е...

Нова пролетна кампања на Oscar de la Renta!

Новата кампања на познатиот дизајнерски бренд Oscar de la Renta, беше снимена во сликарско студио.... Звездите на кампањата, моделот Mariacarla Boscono и Duckie Thot, ни...

Најдобри мантили за оваа есен!

Постои едно класично парче од облеката кое никогаш не излегува од мода, а секоја есен повторно уживаме во него... Во 19 век, мантилотот бил користен...

Кога Alber Elbaz креира за Lanvin

Lanvin е најстарата француска куќа на модата, koja се уште создава извонредни модни колекции. Основана е во 1889 година од Jeanne Lanvin, првично како...

Како да се носите во Max&Co оваа есен во стилот на...

Отворајќи го својот гардеробер секое утро, дамите се соочуваат сo голем број на модни дилеми – најмногу заради недостатокот на слободно време за комбинирање...

Вечерва изложба на фотографии на Александра Стеваноска

Вечерва со почеток во 19:30, во просториите на “Јавна соба“, се одржува првата самостојна изложба на фотографии на Александра Стеваноска. “Целта” на оваа селекција...