Љубовта и Разделбата

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} На крајот на полето стоеле Љубовта и Разделбата и набљудувале една вљубена двојка. Разделбата и...

Нова Fenty колекција која сумира сè што е модата – индивидуалност...

Можеме да се согласиме дека Ријана оддамна е многу повеќе од поп-ѕвезда и дека нејзината убавина и модна империја е брилијантно конструирана деловна приказна...

Една животна приказна

Се појави ненадејно. Во момент кога мислев дека веќе не можев да сакам, а и не планирав да го сакам. Но тој како да...

Планинска куќа од соништата

Ако некогаш во детството сте мечтале за чудесна куќа на планина, или можеби се’ уште копнеете за бегство далеку од градот, тогаш подгответе се...

Старецот со сините очи

Можеби последната насмевка ќе ѝ значеше најмногу на целиот свет и ќе ја чуваше и паметеше секогаш кога ќе посакаше да се почувствува како...

Сако-фустан е најисплатливо парче што можете да го купите!

  Сако-фустан е најисплатливо парче што можете да го купите оваа меѓу сезона. Ако изберете модел со ремен на половината, автоматски добивате мини фустан. Ако се...

Модерни кујни за мажи

Од самостојни ергени, преку рамноправни парови, па се’ до домашни ,,ѕвездени’’ готвачи, денес се’ повеќе мажи готват за себе и своите најмили. Ако некогаш...

Матурски фустани 2020!

  Оваа пролет, многу девојки за прв пат ќе носат високи потпетици, бидејќи ги очекува матурската вечер како едно од најзначајните случувања во нивните животи. Младите...

Уникатен хотел со облик на гитара се гради на Флорида!

Подготовките се во тек за зградата која ќе стане најголем хотел во форма на гитара, како дел од Seminole Hard Rock Hotel & Casino. Плановите...

Од Париз, со љубов

Во својата книга ,,Француски бакнеж – Љубовно писмо за Париз’’ (,,French Kiss – A Love Letter to Paris’’), американскиот фотограф Peter Turnley го обединува...

Пролет/лето 2021: ненадмината романтична цветна елеганција!

Ако се рози, ќе цветаат ... ако се облека и модни додатоци? Ќе биде исто ... Само кажете „au revoir“ на еднобојната облека, затоа што е време...

Според отмениот бренд Хермес: темниот тексас ќе биде во мода следната...

  Може да бидете на повеќе места истовремено без да ја напуштите куќата - се што ви треба е Интернет. И денес оваа можност ја...