video

Volvo XC70 | Произведено во Шведска

Volvo направи реклама со која го истакнува шведскиот фудбалер Zlatan Ibrahimovic. Успешниот спот насловен од Академијата за Филмови, “Made by Sweden” прикажувајќи го спортистот во неговата родна...

Плажи на Куба кои ви го одземаат здивот!

Куба е една од дестинациите која ги поседува сите елементи кои го создаваат сценариото од соништата: бел песок, тропско сонце, високи палми и кристално...

Bajau | Жители на морето

Традиционално, племето Bajau живеело во мали бротчиња и се хранело од она што луѓето ќе го уловат од морето. Така, ова племе почнале да...

Црна листа на 5 производи кои ја уништуваат женската фигура!

Постои "црна листа" на храна која жените не треба да ја јадат, затоа што има многу штетно влијание врз женската фигура. Ајде внимателно да ја...

Забавно и кокетно: Versace ја претстави новата летна колекција “La Vacanza”...

Луксузните брендови ангажираат познати личности како амбасадори на своите модни куќи и тоа не е ништо ново. Donatella истакнува дека Dua Lipа донесе вреден...

Jimmy Choo: Модна кампања пролет/лето 2018!

  Полската манекенка Ања Рубик повторно е заштитно лице на брендот Jimmy Choo во новата пролетно/летна кампања 2018! Пред објективот на на Kreg Mekdin, Ања се појавува во...

Новата пролетна кампања на Todd Snyder!

Британскиот фотограф Метју Брукс, ја продолжи соработката со модниот бренд Todd Snyder, снимајќи ја најновата кампања за пролет/лето 2017 година. Моделот и уметник Дејвид Александер...

Млади Креативци | Анита Несторовска

,,Верувам во доброто и во убавината. Со сигурност знам дека од секое лошо може да се добие некое добрo, или, пак, инспирација за некаква...

Самураи кујнски ножеви

Кујнски ножеви дизајнирани како традиционалните јапонски мечеви, користени од Самураите. Погледнете.

Сè што треба да знаете за модната недела во Њујорк!

Враќањето на еден од најголемите модни настани, покрај големите имиња што ќе имаме можност да ги видиме, го одбележа и отсуството на Том Форд...

,,Momocca”-модуларен мебел за безброј солуции!

Шпанската компанија која изработува мебел ,,Momocca'' неодамна ја престави својата нова линија на мебел насловена како Јулија , и тоа со една единствена цел  да...

Great Gatsby посед со цена од 85 милиони долари!

Шармантната Kings Point населба во државата Њујорк, послужи како инспирација за познатиот роман Големиот Гетсби, што дефинитивно го објаснува овој незмисливо луксузен посед... Овој посед...