12

Ви претставуваме чудесна куќичка која е сместена сред шума, опколена со раскошна природа и неверојатни пејзажи кои крадат воздишки, а и самата таа, со својот изглед е доволно магична да го понесе епитетот куќа од бајките. Освојува на прв поглед, уште однадвор, со малата архаична камена структура, дополнително конструираната црвена куќарка со веранда и пространата градина во дворот. А во ентериерот, уредена е топло, лежерно и комфорно, украсена со безброј кокетни и слатки детали, но и розова шик инспирација која како нитка се провлекува низ сите соби. Во секој простор е присутна топлата рустична нота, со мноштво дрвени допири и акцентирани камени ѕидови. Иако мала, комплетно е функционална и удобна, со магичен амбиент кој се разнесува насекаде, почнувајќи од дневната соба, трпезаријата и неодоливата бела кујна, и продолжува во детската и спалната соба со цветен дезен. Избрани се многу пријатни и светли нијанси на бои кои совршено се надополнуваат со дрвените детали и колоритните акценти на декорот. Прекрасна викенд инспирација!

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВреме за себе
Следна објаваСимпатичниот свет на Потер | Casey Robin
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР