Една од најубавите и позитивни нијанси за лето …

Пантон нема никакви сомнежи: бојата е „шафран“ и тој ветува дека таа ќе даде енергија и гламур!

Облекувањето во жолта боја на лето е секогаш одлична идеја. Оваа боја е всушност способна совршено да го осветлува нашиот изглед и ни гарантира вистинска доза на добра енергија за да се справиме со денот (во овој комплициран период повеќе од кога и да било!).

Од миди здолништа до килоти, торби, вртоглави сандали, па дури и костими за капење. Дали сте подготвени да го обновите вашиот изглед?

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршено меки стапала – направте сами домашен пилинг!
Следна објаваТрендовски летен накит
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ