Со секоја нова сезона доаѓаат нови трендови на накит со кои може да ја освежите и надополните вашата гардероба.

Покрај парчиња облека, секогаш треба да имате неколку парчиња накит во вашиот плакар што ќе ја зачинат дури и наједноставната комбинација на облека.

Ова лето ќе бидат исклучително популарни украсни мотиви како школки, риби и цвеќиња кои веднаш нè поврзуваат со најтоплите сезони и топлите денови. Ефективните мотиви нема да остават никого рамнодушен и тие убаво ќе се вклопат во секоја летна облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2020: „Saffron“ – жолтa!
Следна објаваЕколошките тренерки Pangaia се хит на Instagram!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ