Еколошките модели на Pangaia тренерките се тренд на Инстаграм кој ја одбележа оваа сезона, а доколку сакате да ја додадете оваа тренерка во вашата гардероба, мора да бидете на списокот на чекање затоа што сè е распродадено.

Прашањето за екологијата во модата не смее да се игнорира, а брендот Панџа тоа го знае многу добро, базирајќи ја својата понуда исклучиво на облека направена од рециклирани материјали.

Името Pangaia го содржи зборовите „”Pan” на старогрчки јазик, што значи „сè“ и “Gaia”што значи Мајка Земја. Ги обожуваат познатите личности и тоа со добра причина, Pharell Williams, Bellа Hadid, Kourtney Kardashian …

Научниците, дизајнерите и другите експерти од брендот „Панџа“ работат заедно за да создадат нови технологии и иновации кои создаваат биоразградливи и рециклирани материјали и ткаенини, како и фабрика која минимално ја загадува околината.

Нивната цел е да создадат zero-waist кружен систем и облека за живот и да ја потенцираат важноста на размислувањето за потеклото на облеката што ја купуваме.

Оваа година, тие ја започнаа #PangaiaChangeMakers, глобална кампања која ги поканува сите да го променат светот на подобро.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендовски летен накит
Следна објаваЕдноделни костими за капење/лето 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ