Прва асоцијација на совршен костим за капење кој го посакувате е ретро модел -бикини, но размислете за нешто друго ова лето – едноделен костим за капење.

Модата е циклична, што значи дека во одреден момент сè што се носело ќе се врати повторно во мода, било во нејзината оригинална форма, или прилагодено за периодот кој доаѓа. Едноделните костими за капење се најдоа во полиците на нај популарните high street брендови. Модели со обемни волани, богати отпечатоци, набори, но и со многу длабоки деколтеа.

Иако бикинито е вистински „ретро“ костим за капење, едноделниот костум ќе ги скрие сите несовршености, ќе изгледате многу женствено, ги потенцира задникот и градите, што секако звучи добро!

Подолу, погледнете ги најпосакувани едноделни костуми за капење за претстојното лето.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕколошките тренерки Pangaia се хит на Instagram!
Следна објаваКако можете да ги користите користени кесички од чај за нега на кожата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ