На неодамнешната ревија на Диор во Париз, Дева Касел привлече големо внимание и одлично го претстави францускиот стил и покажа што навистина тој значи. Младата Дева веќе се појави на насловните страници на големите модни списанија, а заедно со нејзината славна мајка, беше sвезда на кампањата за Долче и Габана.

Сега таа избра софистицирана црна облека која ја носеше самоуверено и грациозно како веќе докажана sвезда, иако не можат да се занемарат нејзините успеси во досегашната работа како модел.

Убавата бринета беше исклучително забележана како ја носи комбинација на Диор која се состои од елегантни палацо црни панталони и мини корсети со големи копчиња. Таа ноншалантно во раката го носеше сакото, а во областа на додатоците, се одлучи за микро чанта во пудреста нијанса и едноставни сандали со ремчиња.

Совршен и едноставен, овој изглед на младата Франузинка не маѓепса.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДизајн: Фотељата Oasis leaf воодушевува со својата форма и елеганција
Следна објаваНа кралски начин: 15 најубави фустани со наметка кои се видени кај кралските дами
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ