Здрав корнер: Што се случува со телото кога јадете јагоди?

Навистина е тешко да се поверува дека нешто толку вкусно може да биде без калории, Затоа кога следниот пат ќе посакате да каснете нешто...

Ретро кул колекција New Wave на Louis Vuitton!

  Louis Vuitton класичните торби со монограм, одамна се наоѓаат на врвот на листата на желби на сите модни фанови ширум светот ... Ако сте љубител...

Недостаток на една буква | Instagram игра

Откако ги погледнавме славните автори со нивното однесување кога би биле на Instagram, наидовме на уште една интересна игра со hashtag-ови: со користење на...

Постери посветени на Дејвид Боуви | Ѓорѓи Јаневски

Македонскиот графички дизајнер Ѓорѓи Јаневски создаде серија минималистички постери посветени на легендарниот музичар Дејвид Боуви. Главната идеја зад постерите е стремежот на Боуви кон потрагата...

Според Форбс која е најдобро платена актерка во 2017 година?

Форбс ја објави традиционалната листа на најдобро платени актерки во Холивуд Со заработени 26 милиони долари во 2017 година, Ема Стоун е најплатената  актерка. Добитничката на...

Поубави сме со шминка или без?

21-годишната студентка Brinton Parker, инспирирана од генерацијата на “selfies”, решила да направи еден експеримент. Секој ден документирала како се менува нејзиниот изглед во зависност...

Погледнете ја најскапата рамка на свет вредна 2 милиони долари

  Уметницата Деби Вингам ја создаде најскапата, а можеби и најукрасната рамка за фотофграфии во светот. Рамката е вредна над 2 милиони американски долари и е...

Сакам (но, не сакам) – Кара Локвуд

Таа создава совршени денови. И покрај нејзината непоправлива кадрава коса, Лорен е уредна организаторка на венчавки, позната како организациски гуру, но професионално потисната од нејзината...

Marc Fisher – кампања за есен/зима 2017!

Toп моделот  Marta Hant е новoто заштитно лице на брендот за чевли Marc Fisher. Marta, која исто така е модел за брендот Victoria's Secret, ги покажа новите...
video

1001 задолжителни филмови

Jonathan Keogh една година патувал за да открие филмови, од сите децении и стилови. 1001 филмови кои мораат да се гледаат пред смртта е...

5 фактори за креативност

„Ништо нема да Ве спречи да бидете креативни толку ефикасно како стравот од правење грешка.“ ~ Џон Клиз Џон Клиз, англиски актер, комичар, писател и филмски...

Palais Bulles е најнеобична градба!

Создадена во текот на седумдесеттите години од минатиот век, од архитектот Анти Ловага, оваа структура веднаш стана вистински уникат ... Палатата Bubble Palace, или Palais...