Внесете жолта боја во декорацијата на домот -резултатот ќе биде спектакуларен!

  Жолтата боја е светла боја и ретко кој ја избира кога го декорира домот. Ова е затоа што оваа боја е доста силна и...

Во чудесниот дом на една уметница

Многу нешта во овој прекрасен шпански ентериер го промовираат творечкиот процес: пријатната дневна соба со библиотека и камин, високите тавани со галерија на второ...

Каде да се слави Валентин?

Февруари е несомено месец на љубовта. Еуфоријата околу подароците, изненадувањата, смислувањето на поетски мали композиции, како и слатки чоколадни бомбониери во облик на срце...

НЕ за џемпери “Дедо Мраз дали ме сакаш?”

  Ако не сакате да изгледате оваа зима или за Божиќ како Колин Флирт во улогата на Марк во филмот Дневникот на Бриџит Џонс, кој...

Audi ќе настапи со RS Q8 моделот во Женева

Поранешниот директор на Ламборџини, Stephan Winkelmann,  застана главен раководител на Audi Sport и не губејќи воопшто време го најави производството на нови RS модели. Експертите...

15 модели на пилотски јакни за оваа сезона!

Сите знаеме дека овие топли крзнени јакни кои со години се во тренд,  ќе се носат и оваа зима. Пилотските јакни, како и што се...

Кои намирници имаат „0 калории“ или ниска калориска вредност?

За повеќето, една од недостижните желби е да можат да јадат многу, а да не се здебелат. Иако на многумина им е тоа неостварен...

Пет стилски начини да се згреете на студ!

Едноставни решенија од модните писти ... Повеќеслојна облека Најефективен начин да избегнете студ на отворен или во затворен простор: Облечете се во неколку слоеви, додадете ролка...

`Сонот на играчките`-Концерт за деца во Македонска Филхармонија

На девети март со почеток во единаесет часот предпладне ќе се одржи Симфонски концерт кој е наменет за најмалата публика. На програмата ќе бидат застапени...

Ексклузивно – од модната недела во Милано, пролетната колекција на Fendi!

Линиите и цвеќето го превземаа главниот збор во модата ако судиме според пролетната колекција на Fendi за 2017 година, презентирана за време на вториот ден...

Нова колекција пролет/лето 2020 на Ralph & Russo

Тамара Ралф и Мајкл Русо прославија една деценија од основањето на нивниот заеднички бренд Ralph & Russo. Дизајнерското дуо ја претстави најновата колекција висока мода...

Cara Delevingne и Matt Smith во празничната видео кампања на Burberry!

Познатиот модел Карa Делавињ, можеме премиерно да ја видиме во празничната видео-кампањата на брендот Барбери... Британскиот модел и актерка позираше за студиските портрети кои ги...