Ronit Baranga | Керамика од кошмарите

Добредојдовте на чајанката од Вашите кошмари. Морничави и реалистични анатомски човечки делови излегуваат од порцеланските садови на најбизарен можен начин. Ronit Baranga креираше сет за...

Духот на Тоскана скриен во преубав хотел

Постојат места низ светот на кои времето и современиот живот не им можат ништо. Тоскана е место во кое секогаш ќе живее средновековниот дух...

Модните изгледи на 71от Златен Глобус

71ото доделување на наградата Златен Глобус се оддржа вчера, каде многу телевизиски и филмски ѕвезди во прекрасни комбинации и накит од најпознатите модни куќи прошетаа...
video

Silent Hill Revelation | Зад објективот

Silent Hill Revelation 3D е филм кој е адаптиран врз истоимената игра која што се смета за една од најстрашните видео игри на сите...

Смрт во Венеција – Томас Ман

Тргнувајќи во непознат правец, концетрирајќи се на неостварлива цел, потпирајќи се на ниски нагони - со секоја пора и секоја клетка од телото, не...

Празнична атмосфера во новата кампања на Salvatore Ferragamo!

Брендот Salvatore Ferragamo шири празнично расположение преку својата нова кампања наречена Unwrapping Joy… Зборувајќи за оваа кампања, креативниот директор на брендот, Paul Andrew, изјави: „Традицијата и...

Оригами светилки кои ќе го разубават домот!

Овие оригами птици не освоија на прв поглед, а креација се на лондонскиот архитект Umuta Yamaca. Овие светилки изворно се дизајнирани 2014 година во...

Casa Maserati | Shopping Center and Lounge Bar

Познатиот италијански луксузен бренд Maserati неодамна го отвори својот "Shopping Center and Lounge Bar" на познатата улица Piazza San Fedele во Милано прв од...

Најубавиот семеен фотографски серијал на светот

Доминик и нејзините две ќерки, Амелија и Пени направија семеен фотографски серијал кој ќе Ви го стопли срцето. Доминик на нејзиниот блог и инстаграм става...

Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција “Eunoia” преку артистички едиторијал...

Во годината кога гласно се зборува за важноста на менталното здравје, есенцијалната улога на уметноста во емоционална благосостојба на секоја индивидуа е инспирацијата за...

Едноставноста на постоењето: Resort Ermanno Scervino 2021!

Тантела, памук и отпечатоци ... Италијанскиот бренд Ермано Червино ја претстави новата колекција Resort 2021. За следната сезона, дизајнерот Ермано Червино нуди лесна снежно-бела тантела и...

Candice Swanepoel гламурозно во новиот каталог на Victoria’s Secret Sport!

Candice Swanepoel ја замени долната секси облека, за кул спортски аутфит, во најновиот каталог на Victoria's Secret Sport. Сигурно ќе се согласите со нас, таа е...