Урбан зум | Јаkob Wagner

Исплакнете си ги очите уживајќи во овој фотографски проект наречен Urban Zoom на германскиот фотограф Jacob Wagner кој работи freelance како асистент и како...

Mercedes CLS63 AMG

На Mercedes-Benz CLS63 AMG не му е потребно никаква доработка, но тоа не ги сопрело креативците од Wald International да го направат совршен прекрасниот...

Разнобојната Пештера – Флејта (Кина)

Едно од чудата во светот кои одземаат здив, е секако Reed Flute Cave (Пештерата Флејта), која се наоѓа на 5 км од градот Гуилин...

Неверојатни пејзажи од храна

Карл Ворнер работи во областа на маркетинг и реклама во изминатите 25 години, како фотограф кој фотографира мртва природа и пејзажи за големи рекламни...

Louis Vuitton | Зоологија

По повод 100 годишнината во кожната индустрија, луксузната модна куќа и даде задача на британската дизајнерка Billie Achilleos да изработи уникатни животински креации, едно...

Alfa Romeo 4C пристига во 2013

Британските автомобилски медиуми најавуваат дека 4C ќе почне да се продава во Велика Британија веќе во 2013-тата година, и дека цената ќе биде околу...

Уметност со кујнски прибор

Белгискиот фотограф и дизајнер Jean-Francois de Witte сервирањето го донесе на ново ниво, давајќи живот на секојдневниот кујнски прибор, поставувајќи ги едно врз друго,...

Вештица – Венко Андоновски

„За предавство потребен е страв, за одмазда љубов, за умирање живот, а за копнеж - отсуство поприсутно од присуството треба да се има“... Првиот интерактивен...

Кањонот “Антилопа” – Аризона (САД)

Кањонот "Антилопа" е најпосетениот и најфотографираниот кањон во југозападна Америка. Лоциран е на земјиштето во Навахо, во близина на Пејџ, Аризона. Овој кањон е...

Најзабавните ѕидни закачалки

Можеби ѕидните закачалки не ви звучат како некој посебно интересен елемент во домот или нешто на што обрнувате внимане, но погледнете го изборот кој...

Моќта на индустријата за убавина

Често пати сме се нашле себеси притиснати пред принудниот апарат за убавина: чиста кожа, совршено тело, завидни пропорции, мека коса, негувани нокти, снежна насмевка......

Детска уметност со налепници

Сте се запрашале ли некогаш што ќе е случи ако му дозволите на вашето дете да ја разубави својата соба со оние шарени, украсни...

КАКО МОЖЕШЕ?

Како малечко кученце те забавував со своите лудории и те засмејував. Ме сметаше за свое дете и покрај неколкуте изџвакани кондури и униптени перници,...

Рекламните постери на Coca Cola од почеток до денес

Погледнете ја оваа извонредна колекција на рекламни постери од самите почетоци на создавање на брендот Coca Cola, па се до денешен ден. Многу бои,...

Хотел Катикиес ( Санторини )

Хотел Катикиес е еден од најдобрите луксузни хотели сместен на островот Санторини. Катикиес доби нов модерен ентериер, собите се делови од пештера уредени целосно во бела нијанса. Многу...

Минијатурна нееднаквост | Christopher Boffoli

Серијата фотографии со наслов "Disparity", односно нееднаквост, се дело на американскиот уметник, режисер и писател Christopher Boffoli, кој за оваа цел прави интересни поставки на...