0

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во прашање. За сите модно освестени дами, кои сакаат да изгледаат убаво и стилизирано во секое доба од годината, постојат 10 класични комбинации на бои со кои е невозможно да погрешите. Од драматичниот спој на црвената и црната боја, комбинирањето повеќе џинс парчиња, па се’ до изборот на неколку пастелни нијанси за нежен и суптилен изглед, ова се тандемите кои не излегуваат од мода. Погледнете ги нашите мини предлози и пронајдете ја вашата инспирација за секоја прилика.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНавики на успешните луѓе пред спиење
Следна објаваАниме дизни хероини
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ