0

Со години, култните дизниеви принцези и нивните јаки карактери се инспирација за илустраторите, фотографите и уметниците, кои одново ги осмислуваат иконските изгледи на овие цртани убавици. Веќе видовме како би изгледале кога би биле оживеани во стварноста, но и насликани на платно, како модели на модните писти,  студентки, па дури и негативци. Сега, ви ги претставуваме овие дами како аниме хероини, односно ликови во јапонската анимирана уметност, а насликани од талентираната пакистанска уметница, која создава и објавува илустрации под псевдонимот Maryam.

01 02 03 04 05 06 0708 09 010 011 012 013

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 класични модни комбинации
Следна објаваСкандинавски спални соби
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ