Господарот на еротскиот гламур, фотографот од Лос Анџелес – Ryan Astamend, дошол до една оригинална идеја да ги оживее познатите принцези на Дизни.

За овој проект му требале големи подготовки како изработка на костими, шминка, фризура и нормално пронаоѓање на девојки кои ќе потсетуваат на цртаните принцези, но на крај ќе се сложиме дека направил навистина добра работа.

Па, погледнете како би изгледале овие принцези кога би биле живи. :)

Снежана (Снежана и седумте џуџиња)

Бела (Убавицата и Ѕверот)

Покахонтас

Јасмин (Аладин)

Џесика Рабит

Ѕвончица (Петар Пан)

Рапунзел

Трнорушка (Заспаната убавица)

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалечок, малечок свет | Lee Peiling
Следна објаваРенесансна уметност | Tiziano Vecellio
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР