Ново: “Lafayette” cuisine cabaret club во Белград!

Париски дух во Белград ... Ново место за хедонистите наречено “Lafayette” cuisine cabaret club, отворено е на прекрасната локација во Белград со полед кон реката,...

Маја Кикириткова ја претстави својата најнова колекција Есен/Зима

Маја Кикириткова, нашата позната дизајнерка ја претстави својата нова колекција. Колекцијата за оваа сезона есен/зима е поделена во два сегменти или во две сезони,...

Билетите за London Fashion Week станаа достапни за секого!

Популаризација на модната индустрија! Британскиот моден совет одлучи модните ревии да станат достапни за поширока публика. Од септември оваа година, на Лондонската модна недела покрај...

Планирајте да го посетите Бахреин и најголемиот подводен забавен парк!

Нуркачи и љубители на подводниот свет - подгответе се за земјата на чудата што ве чека во Бахреин ... Во обид да го подобри својот...

Истражете ја природата на Финска на електрични санки!

Рованиеми е мал град во Финска, познат како "официјален" роден град на Дедо Мраз ... Сепак, главниот град на Лапонија е дом и на првите...

`The Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi` се отвора во март 2019

Покрај фактот што островската земја Малдиви полека тоне во водите на Индискиот океан, тоа не ги спречува инвеститорите да вложуваат во нови интересни проекти....

`Calzedonia`-новитети за пролет/лето 2019

Новитети за престојната сезона пролет/лето 2019 на брендот Calzedonia беа преставени пред публиката. Моделите Аby Champion и Hikari Mori позирајќи ја преставија колецијата во својот...

BOSE претставува футиристички паметни очила!

  Наскоро ќе разговарате со вашите очила за сонце, a тие ќе ве слушаат. Ако очите се навистина прозорци на душата, можеме да кажеме дека ушите...

Прва 3D штампана маса во едно парче!

  3D печатарите воведоа револуција во нашите животи. Денес е можно да се испечати вистинска куќа, целосно изградена со 3D печатар за само 24 часа. Изградбата...

Фузија на модерното живеење-Pantone 2019!

  Светски познатиот лидер во лансирање на бои Pantone ја престави новата хит-боја за престојната година (2019). ,,Living Coral'' (PANTONE 16-1546) е нијансата која ќе го обои светот...

Се отвори “Ducasse sur Seine” – ресторан кој плови по Сена!

Француската кулинарна легенда, Алан Дукас, отвори нов ресторан во најромантичниот град на светот - Париз. Дукас, еден од најпознатите и највлијателните готвачи на светската кулинарна...

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт!

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф Влатко Огненовски, го надополнуваат...

IKEA – нова LUSTIGT колекција посветена на децата!

  Брендот IKEA, го претстави својот нов каталог за 2019 година, кој е исполнет со свежи производи ... Овој пат, тие понудија нова колекција со ограничено...

Роботите можат да развијат предрасуди!

 За разлика од луѓето кои имаат емоции, роботите вообичаено се опишуваат како ладни и не многу грижливи, кои ги базираат сите свои постапки и...

Balmain претстави нови модели кои всушност не постојат!

Новите модели на Balmain се виртуелни. Овие модели, кои навистина изгледаат како прави човечки суштества, ги креираше фотографот Cameron-James Wilson, кој во 2017 година...

Volante Vision – луксузни авион на брендот Aston Martin!

Британскиот бренд Aston Martin неодамна го освои светот со својот најнов проект за иновативни и луксузни авиони со можност за вертикално полетување ... Новиот луксузен...