Pantone боја за 2021 година

Повеќе од 20 години со изборот на боја на годината од страна на Pantone влијаеше на развојот во производството и одлуките за купување во...

Black Opium: Новиот зимски парфем на Yves Saint Laurent

Златната боја и светките секогаш биле составен дел од брендот Yves Saint Laurent, од култната колекција на висока мода есен / зима 1982-1983 година...

НОВА Е-КНИГА ВО ИЗДАНИЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ЦЕНТАР ИТИ/ПРОДУКЦИЈА! 2020, eBook: РЕЗИМЕ...

Македонскиот Центар ИТИ/ Продукција повторно ја покажа својата големина и широкиот спектар на интерес со издавањето на новата е-книга во сопствена продукција ,,РЕЗИМЕ 2013-2020'' (МАКЕДОНСКИТЕ...

Tiffany & Co. во декември отвора ново кафуле Blue Box!

  За само неколку месеци, луѓето од целиот свет ќе имаат можност буквално да појадуваат во TIFFANY ... Историскиот американски златар планира да отвори ново Blue...

XIAOMI го лансира првиот транспарентен ТВ во светот!

  Xiaomi ја слави својата десетгодишнина со лансирање нови производи, вклучително и скутери, мобилни телефони и повеќе… Една од најинтригантните новитети е новата транспарентна верзија на...

Хотелот Rosewood Bangkok – ги исполнува сите соништа!

Хотелот Rosewood Bangkok нуди неверојатни удобности - вклучувајќи ги уникатните апартмани кои имаат приватни базени, вклучувајќи и три нови кои ќе бидат отворени до крајот...

„Bombshell“ – новиот парфем на Victoria’s Secret

Victoria’s Secret го промовираа својот нов парфем „Bombshell“. Новата тоалетна вода наменета за сите девојки е уште една во низата. Дополнета е со мини верзија парфем,...

Најпознатото парче накит, ѓерданот Boucheron

Новата колекција накит на Boucheron му оддава почит на најинтересното парче на луксузната куќа - ѓерданот Boucheron. Создавајќи сосема нова идеа за стил, елеганција и...

Ново: “Lafayette” cuisine cabaret club во Белград!

Париски дух во Белград ... Ново место за хедонистите наречено “Lafayette” cuisine cabaret club, отворено е на прекрасната локација во Белград со полед кон реката,...

Маја Кикириткова ја претстави својата најнова колекција Есен/Зима

Маја Кикириткова, нашата позната дизајнерка ја претстави својата нова колекција. Колекцијата за оваа сезона есен/зима е поделена во два сегменти или во две сезони,...

Билетите за London Fashion Week станаа достапни за секого!

Популаризација на модната индустрија! Британскиот моден совет одлучи модните ревии да станат достапни за поширока публика. Од септември оваа година, на Лондонската модна недела покрај...

Планирајте да го посетите Бахреин и најголемиот подводен забавен парк!

Нуркачи и љубители на подводниот свет - подгответе се за земјата на чудата што ве чека во Бахреин ... Во обид да го подобри својот...