Златната боја и светките секогаш биле составен дел од брендот Yves Saint Laurent, од култната колекција на висока мода есен / зима 1982-1983 година па се до ден денес.

YSL Beauté, празничен и исклучително женствен новиот дизајн создаден за жени кои го отелотворува вистинскиот дух на брендот Yves Saint Laurent: слободна и секогаш подготвена за вистинската авантура, и во облекување и на забава. Затоа што таа има инстинкт.

Зое Кравиц е новото лице во новогодишната кампања за новиот парфем Black Opium. Самостојна. Таа е таа што ја има контролата. Нејзиниот лов наскоро ќе заврши; полека се открива предметот кон кој се стреми цело време. Огромна скулптура во форма на пирамида која се состои од светкави, огнени црвени звучници. Футуристичка елка полна со примамливи подароци …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSavage x Fenty HOLIDAY 2020: Новата божиќна колекција на Ријана
Следна објаваНеверојатно убавата кралица Летиција во фустан како принцеза од цртан филм!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ