Шпанската убавица повторно изненадува со својот префинет вкус …

Кралицата Летиција несомнено ќе остане во историјата како една од најубавите и најмодерни членови на кралското семејство. Секое нејзино појавување е целосен водич за добар вкус и софистициран стил.

И овој стил, дефинитивно ќе влезе во првите 3 најуспешни за целата измината 2020 година.

На еден од официјалните настани, сопругата на Фелипе Шести се појави во сив волнен фустан со виолетова постава, а за да и парира, зеде и капут, кој лаконски го наметна преку рамената.

Елегантниот изглед кралицата го комплетираше со сребрени чевли и минималистичка клач торба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBlack Opium: Новиот зимски парфем на Yves Saint Laurent
Следна објава„ШАХ СО БАХ“ – стихозбирка за деца и возрасни во издание на Чудна Шума
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ